milkandsun-spotkanie-39

Od ponad dekady jestem związana z branżą kreatywną, gdzie moje pasje stały się moją pracą. Uwielbiam nowe wyzwania i różnorodność w pracy, dlatego nigdy nie próbowałam się zdefiniować i zamknąć w jednym pudełku. Wspólny mianownik w mojej ścieżce zawodowej był zawsze jeden – kreatywność – i to ona jest zawsze punktem wyjścia do działania.

Zdobyte doświadczenia w pracy w branży marketingowej, pełnienie stanowiska redaktor naczelnej oraz dyrektor kreatywnej, prowadzenie licznych szkoleń z zakresu strategii oraz fascynacja innowacjami i zmieniającym się krajobrazem kulturowym i biznesowym, zainspirowały mnie do głębszego zanurzenie się w analizie i badaniu trendów, czego efektem jest przekierowanie mojej ścieżki zawodowej na trendwatching i trendreaserch.

Zawsze miałam naturalną umiejętność wychwytywania subtelnych sygnałów, namierzania trendów i wdrażania ich w projekty. Uwielbiam analizować dane, zbierać je i kopać, aby dowiedzieć się więcej, co mogą potwierdzić moje talenty Gallupa, którymi są: strateg, zbieranie, uczenie się, indywidualizacja i aktywator. Aby rozwinąć swoje zainteresowania i predyspozycje, ukończyłam studia na kierunku Trendwatching & Future Studies, które dały mi potrzebne narzędzia i rozwinęły umiejętności z zakresu badania i analizowania trendów. A bycie trendreasercherem to nie tylko zajęcie, to pasja, która mnie pociąga i pochłania.

milkandsun-papierniczeni-26
1m

Ważna jest dla mnie edukacja i możliwość dzielenia się wiedzą z innymi. Dlatego prowadziłam liczne szkolenia i warsztaty dla społeczności studenckiej. Moją misją jest także wspieranie kobiecych biznesów, dlatego stworzyłam cykl autorskich szkoleń „Rozkręć swój biznes w social media”. Obecnie skupiam się na edukacji z zakresu trendwatchingu i przybliżaniu szerszej publice zagadnień z zakresu anatomii trendu i bieżących trendów.

Od 2014 roku pełnię rolę redaktorki naczelnej, dyrektorki kreatywnej i fotografki w magazynie internetowym Milk & Sun. Jako pierwsze w Polsce stworzyłyśmy miejsce w Internecie, w którym prezentujemy inspirujące osoby ze świata kultury, sztuki, designu i nie tylko, opowiadając o nich przez pryzmat tego, jak żyją. Opowiedziałyśmy ponad 100 domowych historii, odwiedzając osoby w różnej części Polski, czego efektem są bogate reportaże zdjęciowe z wywiadem w rolach głównych.  Każda rozmowa to podróż przez pasje, przemyślenia i drogi życiowe naszych bohaterów. Ponadto, nasze publikacje znalazły się w licznych wydaniach drukowanych i online – Elle Decoration, Czas na Wnętrza, Świat Rezydencji, Homebook Design, Usta, &Living (Label Magazine), K Mag, White Mad, TUU, Freshmag.

Milk & Sun to nie tylko publikacje online, to także miejsce wydarzeń towarzyszących, takie jak spotkania, warsztaty i prelekcje. To także sklep internetowy, z limitowanymi kolekcjami plakatów polskich artystów oraz unikalne torby szyte w wielkopolskiej pracowni.

milkandsun-agnieszkajankowiak-82
maja-kapadocja-m

W wolnych chwilach spędzam czas z bliskimi i podróżuję, odkrywając nowe miejsca, smaki i siebie, bo jeszcze niedawno nie sądziłam, że dam radę chociażby spać pod namiotem, gdy na zewnątrz jest kilka stopni, a w oddali bucha lawą gwatemalski wulkan. W 2021 roku wyruszyłam w półroczną podróż dookoła świata, odwiedzając Amerykę Północną, Środkową, Południową i Azję, co było najwspanialszą podróżniczą przygodą w moim życiu. Kocham papier i magazyny drukowane tak samo jak nowości technologiczne. Lubię robić rzeczy po raz pierwszy, mimo, że często się ich boję. Oglądam i czytam to, co nauczy mnie czegoś nowego lub opowie o świecie, słucham podcastów. Stawiam na relacje, spokój i dbam o samorozwój.